Danışma Kurulu

Son Yazılar

Endüstriyel Simbiyoz “Çevre Hizmet Özel Ödülü”ne layık görüldü.

“İskenderun Körfezi’nde Endüstriyel Simbiyoz Projesi” ile Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) bu yıl 17. düzenlenen Çevre Hizmet Ödülleri’nde “2013 yılı Çevre Hizmet Özel Ödülü”ne layık görüldü.

Ödül törenine Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakf’ı’nı temsilen TTGV Genel Sekreteri Dr. A. Mete Çakmakcı ve Çevre Projeleri Koordinatörü Ferda Ulutaş katıldı. TTGV adına ödülü alan Çakmakcı yaptığı açıklamada “Özel sektörün rekabetçiliğinin artırılması, doğal kaynakların etkin kullanılması ile doğanın korunması konusunda yaptığımız çalışmalar ve sunduğumuz hizmetler devam edecek. İskenderun Körfezinde Endüstriyel Simbiyoz Projesi ile edindiğimiz bu katma değerli tecrübeyi Türkiye’nin farklı bölgelerinde de uygulamak üzere yola çıkıyoruz” dedi.

Çevre Hizmet Özel Ödülünü Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bülent Topkaya’dan alan Çakmakcı “katkılarından ötürü başta Proje ortakları Bakü Tiflis Ceyhan Petrol Boru Hattı Şirketi (BTC Şti.), International Synergies Limited (ISL) ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümüne ve örnek projelerin gerçekleştirilmesindeki dolaylı ya da doğrudan desteklerini bizlerden esirgemeyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Ortak yaşamı ve geleceği yakından ilgilendiren çevre değerlerinin korunması ve kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilmek, bu alanda çalışan kişi kurum ve kuruluşları desteklemek amacıyla düzenlenen Çevre Hizmet Ödülleri; Özel Ödül, Antalya Ölçeği, Türkiye Ölçeği ve Bilim Ödülü kategorilerinde verildi.

Ulusal Danışma Kurulu, Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü (AKÇAM) ile Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yönetim Kurullarının ortak toplantısında yapılmış olan nihai değerlendirmeler sonucunda belirlenen ödüller 22 Nisan 2014 tarihinde (Dünya Günü) Akdeniz Üniversitesi Olbia-A Konferans Salonun’da gerçekleştirilen törende sahiplerine verildi.

Detaylar için http://bit.ly/1tdeond adresinden bilgi alabilirsiniz.