Danışma Kurulu

Son Yazılar

Ceyhan Bilgilendirme Toplantısı ve Çalıştayı

ceyhan-endustriyel-simbiyoz-4“İskenderun Körfezi’nde Endüstriyel Simbiyoz (Ortak Yaşam) Projesi- Uygulama Aşaması”nı yürütmekte olan TTGV, bölgedeki endüstriyel işletmeler arasında madde ve enerji değişim potansiyellerini ve benzeri işbirliği olanaklarını ortaya çıkarmak amacıyla bölgedeki üçüncü bilgilendirme toplantısı ve çalıştayını 07 Mart 2012 tarihinde Ceyhan Ticaret Odası (CTO) işbirliği ile Ceyhan’da düzenledi.

Firmalar arasındaki simbiyoz olanaklarının belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen çalıştay bölümüne 15 farklı firmadan 15 temsilci katılım gösterdi. Çalıştayda enerji, gıda, kireç, gübre, inşaat, vb. sektörlerin önde gelen firmalarının yanı sıra geri üniversite, geri dönüşüm, geri kazanım, lojistik, vb. gibi alanlarda faaliyet gösteren  temsilciler de yer aldı.

Bundan sonraki aşamada proje ekibi, Adana ve Mersin çalıştayında olduğu gibi elde edilen verilerin detaylı analizlerini yaparak simbiyoz olanaklarının hayata geçmesi, fizibilite çalışmalarının yapılması ve işbirliği ağının genişletilmesine yönelik çalışmalarına devam edecek.

Çalıştay Bildirisi:

Sunumlar:

Galeri için tıklayınız.